Witam was kochani ponownie po długiej przerwie!

Musiałam się przeprowadzić i urodzić dzidziusia, ale juz do was wracam!

Po porodzie postanowiłam wrócić szybko do formy, ale jakoś popularne suplementy diety dostępne powszechnie w aptekach mnie nie przekonują, gdyż są po prostu sztuczne….
Poszukałam więc czegoś bardziej naturalnego, nie żebym była jakimś „eko świrem, ale jak mam już za coś płacić to chce widzieć efekty.
Zatem dziś w roli głownej : Sok z pokrzywy!

Sok z pokrzywy ma wspaniałe własciwosci :)

-polecany jest osobom dbającym o zdrowy układ moczowy, w tym m.in. nerki i pęcherz

- poprzez działanie moczopędne wspomaga usuwanie z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii

- towarzyszy procesom krwiotwórczym, w korzystny sposób wpływając na obraz krwi, w tym ilość hemoglobiny oraz czerwonych krwinek

- tradycyjnie stosowana jest do pielęgnacji skóry, szczególnie przetłuszczającej się oraz pomocniczo w dolegliwościach skóry głowy

- wspomaga wzrost oraz kondycję paznokci

- wzmacnia włosy oraz ogranicza ich wypadanie

- wykazuje korzystne działanie w obrębie przewodu pokarmowego.

Systematyczne picie soku z pokrzywy wzmacnia, uodparnia i oczyszcza organizm, uzupełniając niedobory minerałów i witamin.

Zwiększa poziom hemoglobiny i czerwonych krwinek w organizmie, w związku, z czym wskazany jest przy anemii i ogólnym osłabieniu organizmu. Dzięki zawartości witamin i soli mineralnych może uzupełnić niewielkie niedobory tych składników.

Jest niezastąpiony w leczeniu kamicy nerkowej i innych schorzeniach układu moczowego, gdyż posiada właściwości moczopędne, dlatego też wspomaga wydalanie z moczem chlorków, mocznika i innych szkodliwych produktów przemiany materii. Z tego też powodu uchodzi za lek „czyszczący krew”.
Przeciwdziała zatrzymywaniu się płynów w organizmie. Pomocny jest również w leczeniu dny moczanowej.

Zawarte w pokrzywie związki oczyszczają układ trawienny, odprowadzają złogi żółciowe, wpływając korzystnie na pracę trzustki, wątroby i żołądka. Sok z pokrzywy można stosować w chorobach wątroby, przewodu pokarmowego, nieżytach żołądkowych i jelit, a także przy biegunkach. Działa też przeciwkrotocznie, obniża ciśnienie krwi, a także poziom cukru we krwi.

Jak widzicie spoooro korzyści, a cena niewielka -waha się między 20 a 30 zł. Za niektóre suplementy musimy zapłacić o wiele więcej, a nie mają tak wszechstronnego zastosowania.

Mnie przekonało to w 100 % , a was??
próbowałyście?

pozdrawiam:)
tunkaa